Daruvarská bleskovka.

Posted: 05/01/2017 in zprávy

První víkend v prosinci jsme s mojí Dankou, Janou a Jindrou jeli navštívit a posloužit v našem sboru v Daruvaru.

V pátek po ubytování v našem bytečku v Daruvaru jsme šli k pastorovi Mirkovi na obědo-večeři, kde pro nás Anička připravila velmi dobrou sarmu s krumpirom. Při turske kafi, která nás nakopla či vykopla, jsme si ujasnili program návštěv a bratrského a sesterského setkání. Od bratra Mirka jsme šli domů pěšky přes park a náměstí, abychom holkám krapítek ukázali naše krásné městečko.

Doma jsme se vrhli na přípravu setkání pro sestry a bratry. Danka to vzala pevně do rukou a všichni jsme kmitali jak veverky. Do večera se polovina věcí udělala a na závěr se vyráběly dárečkové taštičky pro naše sestry.

V sobotu se pokračovalo v přípravách, ale na jedenáctou jsem domluvil setkání s naším milým bratrem Slávkem. Bratr Slávko nás velmi mile přijal, posadil do svého obývacího pokoje, který je zároveň jeho pracovnou, kuchyní i ložnicí. Po krátkém uvítání začal bratr Slávko vyprávět svůj příběh, někdy se stávalo, že potřeboval i mou nápovědu, případně jsem příběh holkám dovysvětlil. Ve svých 87 letech je Slávko velmi energický muž, jak sám řekl, i v těchto letech rád krmí „žirafy“. Velmi jsme se nasmáli z příběhů, které nám vyprávěl. Po více jak hodině jen na malou chvíli pustil holky ke slovu, ale pak zase pokračoval ve svém vyprávění. Návštěvu jsme museli přerušit, protože nás čekala návštěva u pastora Mirka.

Odpoledne jsme dodělali pohoštění a balíčky pro sesterskou a jídlo pro nás bratry. Společné setkání začalo v 18 hodin, před sedmou jsme se rozdělili. Sestry (3+6) zůstaly na modlitebně a já (1+5) spolu s bratry se vypravil k nám domů. Setkání jsme začali kávou a modlitbou a uvítacím slovem. Pak jsem se sdílel o otci Izákovi a o jeho reakci na zrádnou hru jeho manželky Rebeky a lhaní jeho syna Jákoba. Na závěr jsme se modlili, abychom byli správní manželé a otcové.

Pro naše holky jsem šel před desátou hodinou, nevím, co tam tak dlouho dělaly.

V neděli ráno jsme jeli posloužit do sboru v Golubinjaku, sestry řekly svědectví a já se podělil slovem. Na oběd jsme byli pozváni k pastorovi Jarkovi, kam přišli i další sborovníci, takže bylo veselo. Holky se s bratrem Bóžou šly podívat na Jarkův kolchoz a já šel s Dankou navštívit babičku Stázinku. I zde jsme měli velmi dobrý čas, na závěr jsem babičce četl několik kapitol z Bible a mohli se spolu pomodlit.

Na nedělní odpoledne nám bratr Mirko domluvil návštěvu u naší nejstarší členky sestřičky Fanynky, která letos oslavila své 92. narozeniny. I zde jsme si vyslechli její příběh. Nakonec jsme se za sestru pomodlili a šli jsme na večerní shromáždění.

I zde sestry řekly svá svědectví a já se podělil slovem. Na závěr se dojídaly dortíky, které zůstaly ze včerejška.

V pondělí ráno jsme se sbalili a vyrazili zpět domů. Cesta rychle utekla, aspoň mě (řidiči).

Jak zhodnotit tuto bleskovou návštěvu v Daruvaru? Jedním slovem pozitivně. Danka pozvedla své umění o stupeň výše a sestry si její výrobky velmi pochvalovaly. Jindra byla již několikrát se mnou na misijním výjezdu, jak na Ukrajině, tak i loni v Bosně. Na sesterském sloužila slovem, svědectvími, podporou, praktickou pomocí i modlitbou. A Jana? Jana byla na misijním výjezdu poprvé. Janu jsem vzal hlavně proto, že toužila do Daruvaru jet, vidět město, lidi a sborovníky. Jana rovněž pomáhala ve všem, co bylo potřeba a řekla ve sboru své svědectví.

Místní sbory, jak v Golubinjaku, tak i náš daruvarský, byly z naší návštěvy mile potěšeny a čekají na „náš“ další bleskový příjezd.

Chtěl bych vám všem poděkovat za vaše modlitby, morální, duchovní i finanční podporu. Je to naše společné dílo a doufám, že někteří z vás se mnou příští rok do Daruvaru pojedou.

Bůh vám žehnej i v roce 2017.

Vašek Daruvarský

… co tedy zbývá ještě dodat?

  • Při službě lidem (ať kázáním, modlitbou nebo jen nasloucháním) se Vašek jen vznáší a nadšení z něj prýští.
  • Pokud s ním pojedete a připravíte si svědectví nebo slovíčko, je jasné, že díky tomu, jak vás Vašek uvede, začnete úplně jinak a z úplně jiného konce, a tak zbývá jen doufat v Boží vedení, že Bůh vám dá správná slova do úst, aby to mělo hlavu a patu :o))).
  • Daruvar je krásné a milé město plné srdečně vypadajících lidí a není velké, takže se tam dá chodit pěšky (dokonce i Vašek chodil dost pěšky…)
  • Když psal minule Vašek o „nádherném dědečkovi Slávkovi“, tak si raději představte švarného junáka – toto setkání hodnotím jako nejsilnější – Slávkova víra, elán, síla, paměť, vědomosti, samoučné hraní na těžkou tahací harmoniku, psaní duchovního i životního deníku, radost ze života, radost z toho, že začal se studiem češtiny, radost z návštěvy, radost ze služby,  ale i pozorné naslouchání svědectví i slova, to je tedy ohromný příklad a naděje, že Boží milost je opravdu veliká.
  • Vašek nevěděl, co jsme tak dlouho dělaly na sesterském setkání, odpověď zní, že jsme sloužily slovem, modlily se a pak jsme se posilnily Dankou připraveným občerstvením, co jsme si „uvařily“, to jsme pak pomohly sníst, rozdaly jsme dárečky a sestry celkově vypadaly spokojeně a dojatě :o)))
  • Daruvarští i golumbiačtí křesťané jsou srdeční, otevření, veselí lidé (kteří si utahují dokonce i ze samotného Vaška). Jsou to lidé ze života, stojící nohama na zemi a se srdcem u Boha. Jela bych tam znovu hned a to i přes to, že nás Vašek proháněl „nejen jak veverky“, ale možná až jak „nadmuté kozy“ :o)))

Děkuji Vaškovi, že nás vzal, sboru, že nás vyslal, daruvarským, že nás přijali a hlavně Bohu, že nás všechny miluje a spojuje!

Vaše Jindra

Na obědě u pastora Mirka

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s