Druhý tři týdenní výjezd do Daruvaru.

Posted: 29/04/2016 in Balkán

Autor: Vašek Bednář Zdroj: achavirov.cz

Vašek_0534Zdravím vás, drazí přátelé,

přivítal mě spíše letní než jarní Daruvar. Teploty byly v rozmezí 25 – 27 stupňů. Vše nádherně rozkvetlo, rozkvetla i má alergie, celou dobu jsem kýchal, z nosu mi teklo a v noci nešlo spát. Modlitba posilněná užitím prášku na alergii zabírala velmi pomalu, ale už je to lepší.

Takže co se dělo v Daruvaru po druhé 3 týdny?

Za dobu mé nepřítomnosti se nic velkého nestalo, ale první neděli na naše odpolední shromáždění přišli tři noví lidé. Díky Bohu za tři nové lidi, za které se celou dobu modlíme. Tedy jedna rodina, starší manželský pár Zlatko a Vesna a jejich dcera Ivana. Bratr Zlatko byl dlouholetým členem u baptistů, kde byl i pokřtěný, ale více jak 10 let nikam nechodil. Tu neděli mu manželka říká, pojďme k letničním, říkal jsi, že se ti u nich líbilo. Tak vzali dceru i jejich malinkatého psa a přišli. Maminka s dcerou odevzdaly svůj život Ježíši a zatoužily po vodním křtu. Po shromáždění jsem si se Zlatkem povídal, modlete se, aby jejich touha jít za Pánem nesla ovoce. Na další dvě neděle ale k nám opět nedorazili, ale stále se za ně modlíme.

fanynka-20160410_165918V neděli jsme s bratrem Mirkem navštívili naši drahocennou sestru babičku Fanynku. Přišli jsme ji povzbudit a vysloužit Večeři Páně. Krásný čas strávený v Boží přítomnosti. Nakonec jsme se za Fanynku pomodlili a přáli Boží požehnání.

V sobotu jsme s Mirkem zavezli do místní české knihovny knihy, které jsme dostali z městské knihovny v Českém Těšíně, která má s Daruvarem družbu. Paní Fanynka byla za knihy moc ráda, a znovu jsme jí řekli o Boží lásce a předal jsem jí Nový zákon. Říkala, že ho určitě bude číst. Stejné svědectví jsem měl, když jsem v Těšíně vyzvedával knihy a paní ředitelka byla moc zvědavá, co v Daruvaru dělám. I zde jsem měl možnost mluvit o Božím povolání.

banja-luka-20160412_085947V pondělí ráno jsem vyrazil do bosenské Banja Luky za br. Davidem, misionářem CBH Praha. Měli jsme nádherný čas mluvit o Bohu, povzbudit se navzájem, pomodlit se nejen za sebe, naše rodiny, ale hlavně na naší modlitební hoře za Banja Luku, ale taky za Davidovu další práci. David po osmi letech v Banja Luce končí a se svou rodinou se stěhuje zpět do Prahy.

Měl jsem opět možnost se sejít s drahocenným bratrem Slávkem, se kterým jsem měl možnost si dvě hodiny povídat o jeho cestě za Bohem. Předal jsem mu pár našich knih, což s radostí převzal, a v neděli mi hned řekl, že už je na padesáté stránce knihy o Duchu svatém.

Druhou neděli kázal bratr Mirko, protože moje dvorní překladatelka pastorova manželka Anička byla na konferenci v Rakousku.

Poslední neděli jsem opět kázal. Přijel i bratr Branko, který dohlíží na tento sbor. Přišli i noví lidé a pár lidí od baptistů, bylo nás celkem 17.

Je to běh na dlouhou trať, bude to velmi těžká služba. Věřím, že nás tam Pán Bůh postavil, abychom pomáhali a přinesli Jeho slovo ztraceným. Modlím se, aby Pán povolal ještě jeden manželský pár, aby se tam mohla otevřít církev v českém jazyce.

Stále se modlíme za tři nové lidi, aby to nebyli návštěvníci, ale lidé, kteří se stanou sloupy církve.

Minule jsem se vás ptal, jak se řekne knír a vlasy (brko a kosa), a teď se zeptám obráceně, co znamená usisavat a že je něco prlave?

Bůh vám žehnej

Vašek Daruvarský

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s