Misijní výjezd na Ukrajinu v revolučním období.

Posted: 14/03/2014 in Ukrajina, zprávy
Tagy:, ,

Autor: Václav Bednář Zdroj: achavirov.cz

Vašek_0534Tento článek obsahuje zprávu ze dvou misijních výjezdů, které proběhly v době, kdy začaly na Ukrajině demonstrace, které vyvrcholily únorovým krveprolitím.

Lila se dočkala

Lila_151213-1Lila do našeho dětského domova v Kyjevě přišla, když byla dívenkou. Pamatuji si na naše první setkání v červnu 2007, které proběhlo na táboře „Ostrov pokladů“ v Kyjevě. Tehdy devítiletá Lila byla velmi oblíbená a skromná dívenka. Šest let žila v našem dětském domově. Mnohokrát jsme spolu při čaji mluvili na různá témata, ale to nejdůležitější, o čem jsme často hovořili, bylo, že chce mít rodiče, kteří ji budou milovat a dají jí domov, péči, bezpečí a budoucnost. Čím více bylo jejích kamarádek adoptovaných, tím více i ona toužila po rodině. Dokonce se již našla jedna rodina, která ji chtěla adoptovat, Lila je několikrát navštívila, dokonce jim začala říkat mami a tati, ale z nějakých důvodů se adopce nezdařila. Na konci roku 2012 jsem s ní mluvil, jestli jí Pán nechce dát jinou, novou rodinu. Lila to nesla velmi těžce, často plakala, ale Pán ji utěšil a poslal za ní nové rodiče. Hned si padli do oka a Lila se znovu začala usmívat. Noví rodiče hned začali vyřizovat dokumenty k adopci a v prosinci byla Lila adoptována. Při mém příjezdu šla zrovna s novými rodiči, a když mě uviděla, běžela ke mně, objala mě a řekla, že mě musí rodičům představit. Jsou to nádherní lidé a věřím, že Lila bude žít v požehnané rodině.

Nikita a Vika

nikita-vikaV prosinci jsem se rovněž rozloučil s malým Nikitkou a jeho starší sestřičkou Vikou. Pamatuji si na ten den, kdy ho loni v únoru sestra Světa s manželem Pavlem přivezli velmi nemocného z dětské nemocnice. Byl bledý jako stěna, malinký a slaboučký, ze všeho mu bylo špatně, ale po pár dnech, kdy jsme se za něj modlili, začal Nikita ožívat, měl stále větší hlad, byl k neudržení, skákal, běhal a snažil se starší děti napodobovat. Často jsem si s Nikitou hrál, a jednou, když jsem do domova přijel, běžel ke mně a křičel: Táta, táta, a skočil mi kolem krku.

Když jsem v únoru přijel do domova a zašel do této rodiny, byl tam klid a trochu smutno, malyši už tam nebyli. Díky Bohu se ale našla milující rodina, která Viku a Nikitu adoptovala.

Dar z Nehemie

Děti přicházejí a odcházejí, někdy se s nimi stačím jen seznámit a při další mé návštěvě se dovídám, že už byli adoptováni. Díky Bohu za lidi, kteří v podobě maličkých přijímají do svých domovů Krista.

Protože do domova přišlo mnoho nových dětí, a děti žily v Centru ve stísněných prostorech, bylo potřebné zrekonstruovat jedno celé patro v domově rodinného typu. Díky Bohu peníze z Nehemie přišly v pravý čas. Za tyto peníze se nakoupily postele a povlečení.

Služba v dětské nemocnici v Apostolovu

Vika_114158-1Přibližně před čtyřmi roky se ukončil polévkový projekt pro bezprizorní děti v Apostolovu. Tehdy do křesťanského klubu docházelo každý den okolo 15 dětí. Když se prodal dům, ve kterém se děti scházely, začaly děti docházet do sboru na dětskou besídku. Sestra Natálie, která za polévkový projekt zodpovídala, má srdce, které bije pro ztracené lidi. Stará se o bezdomovce, kterým nosí chleba, a navštěvuje chudé a staré lidi v nemocnici. Před třemi roky začala navštěvovat děti v místní dětské nemocnici. Zjistila, že děti, které delší dobu leží v nemocnici, zůstávají ve svých pokojích, protože nemají žádnou hernu. Natálie našla jednu místnost, kde kdysi hernou byla, ale protože nevyhovovala, tak byla zavřená. Poprosila vedení dětské nemocnice, jestli nadace Balzám, která spadá pod sbor Pavla Goluba, může tuto místnost opravit a dát do používání dětem. Sborovníci místnost opravili, vymalovali, vsadili nová okna, položili lino, ze sboru věnovali televizor s DVD přehrávačem a křesťanskými filmy a rovněž nádhernou palmu.

V listopadu se začalo s rekonstrukcí dvou pokojů pro HIV pozitivní děti. Byly to nejhorší pokoje, ale vyměnila se okna, dveře, podlahy, dodal bojler na teplou vodu, vymalovaly se stěny a dal nový nábytek spolu s novými postelemi.

Když jsme s Pavlem Golubem do nemocnice přišli, vrchní sestra už nás očekávala, aby nám ze srdce poděkovala a sdělila všechny nové zprávy, abychom navštívili a pomodlili se za malou Viku, která je sirotkem. Nakonec jsme měli čas si sednout a popovídat s dětmi a jejich rodiči.

Chtěl bych vám poděkovat za vaše modlitby a finanční podporu služby Pavla Goluba, za podporu dětí v dětském domově Otčij dom a rovněž za podporu mé služby.

Modlete se prosím i nadále za všechny projekty, které Nehemie na Ukrajině podporuje, a rovněž za velmi složitou situaci, která na Ukrajině panuje.

Bůh vám žehnej

Vašek Bednář

[important]VÝZVA K PODPOŘE[/important]

Ovlivnit životy dětí na Ukrajině můžeme i my Češi

Pokud byste měli zájem pomoci sirotkům na Ukrajině, zde je několik možností, jak se do této pomoci zapojit:

–       Modlete se za ukrajinské sirotky a děti bez fungující rodiny

–       Modlete se za ochranu Vaška Bednáře na cestách po Ukrajině, finanční zabezpečení i moudrost ve službě

–       Můžete finančně podporovat moji misijní službu mezi dětmi na Ukrajině anebo děti v ukrajinských dětských domovech

–       Můžete jet v létě sloužit dětem do dětského domova na Ukrajině a s dětmi se spřátelit

–       Můžete i adoptovat dítě a dát mu tak rodinu, což pomůže nejvíce

>>>výzva k podpoře<<<

Tvoje modlitby, zájem a finanční prostředky ovlivňují a mohou proměnit životy dětí. Tvým aktivním zájmem měníš budoucnost dítěte. Neprojdi jen tak kolem a otevři oči a dej dítěti naději a změň jeho budoucnost.

Práci na Ukrajině můžete podpořit skrze projekt Podpora dětských domovů a práce na ulici s dětmi – Ukrajina, číslo účtu NF Nehemia 1057340/2060 (Citfin, a.s., Praha), variabilní symbol 1120.

Práci misionáře Vaška Bednáře můžete podpořit na číslo účtu NF Nehemia 1057340/2060 (Citfin, a.s., Praha), variabilní symbol 2101. Vaška můžete kontaktovat na emailové adrese v.bednar@nehemia.cz.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s