Krátký pozdrav z kyjevského dětského domova Otčij dom.

Posted: 10/12/2013 in zprávy
Tagy:, , ,

Autor: Václav Bednář Zdroj: achavirov.cz

Vašek_0534Ve středu odpoledne jsem přiletěl do Kyjeva. Děti i pracovníci dětského domova mě velmi vřele přivítali. Každý den trávím čas jak s dětmi, kterou jsou v pěstounských rodinách, tak hlavně s dětmi, které v létě přivezla sociální služba z rozvrácených rodin. Dnes je v Centru 32 dětí, od tří let po 17. Mám velmi těžký úkol zapamatovat si jejich jména, a kdo je s kým sourozenec.

Tak jsem nedávno seděl s „malyši“ v obývacím pokoji a sledovali jsme spolu nějakou kreslenou pohádku a ptám se pětileté holčičky: „Ty se jmenuješ Káťa, že jo?“ A ona velmi vážně odpověděla, že ne, že ona je Máša. Říkám, asi jsem se spletl, tak se ptám dále: „A Dáša je tvoje sestra?“ Ona se na mě přísně podívala a odpověděla, že ne. Tak se ptám Dáši, která sledovala pohádku a neslyšela, jak se ptám Káti. „A ty se jmenuješ Dáša, že?“ Tříletá blondýnečka se ke mně otočí a řekne vážně: „Ne, já se jmenuji Oksana.“ Tím mě úplně dostaly, holky jedny, hned jsem se do nich pustil, ale ani lechtáním se nepřiznaly. Teď to vím jistě, jsou tu tři, nejmladší je Dáša, starší sestra je Káťa a mají ještě devítiletého bratra Ivana.

20131029_Anicka-2

Nedávno ze školy ke mně přiběhla a objala Aňa. Já ji pohladil a ona mi velmi vyčítavě řekla, že ani rodičům nedovolila, aby jí sahali na vlasy. Byl jsem překvapen a přemýšlel, co se asi stávalo u nich doma, že tak reagovala na pohlazení. Řekl jsem jí, že nejsem rodič, že ji mám rád, a projevem lásky je pohlazení po vlasech. Včera, když přišla ze školy a přiběhla a já ji pohladil, tak byla ráda.

V pátek jsme měli velkou poradu v Otčím domě, byl nám představen nový výkonný ředitel bratr Konstantyn, 39 letý otec pěti dětí. Bratr Kosťa má 15 letou praxi v církvi v práci s dětmi a vedoucími a bude přímým zástupcem Romana Korniyka.

Dnes jsem celé dopoledne překládal různé dopisy a žádosti a večer odjíždím nočním vlakem do Apostolova.

Mějte se s Pánem Ježíšem dobře.

Pláč 3:22-23 Hospodinovo milosrdenství, jež nepomíjí, jeho slitování, jež nekončí. Obnovuje se každého rána, tvá věrnost je neskonalá.

Vašek Bednář

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s