20 požehnaných dní na ukrajinské půdě.

Posted: 14/01/2013 in Dětské domovy, Ukrajina, zprávy
Tagy:, , , , ,

Autor: Vašek Bednář Zdroj: achavirov.cz

Vašek_0534Zdravím vás, milí přátelé,
nejprve bych vám všem chtěl popřát mnoho Božího požehnání do Nového roku.
Nedávno jsem se vrátil z letos posledního misijního výjezdu, kde jsem na ukrajinské půdě strávil 20 požehnaných dní. Navštívil jsem prakticky všechna místa, kam pravidelně jezdím.

Kandiduj do parlamentu

roman korniyko_811823489_nNěkdy na začátku roku Bůh řekl Romanovi Kornyjkovi, aby kandidoval do parlamentu, byl tam světlem a pomohl změnit zákony, co se týče dětí. I když jsem já nebyl o tomto přesvědčený, že je to Boží vůle, čím více jsem s Romanem o tom hovořil, tím více byl on přesvědčený, že má tento krok udělat. Roman se např. modlil, Bože, jestli je to Tvá vůle, pošli mi peníze na registraci do parlamentních voleb, na vytištění volebních brožurek a na cestování a tým spolupracovníků. Bůh Romanovi ještě tu neděli poslal lidi s penězi, kteří o jeho modlitbě nevěděli a jen byli poslušní Bohu. Roman kandidoval v okrese Sarny na Západní Ukrajině. Když byl v jedné vesnici a na náměstí stál a rozdával brožurky, přišla za ním jedna babička a řekla mu, že Bůh chce, aby se stal poslancem. Taková proroctví měl od více lidí, kteří Romana neznali. Nakonec se Roman do parlamentu nedostal, všichni z toho byli šokovaní a nejvíce asi Roman, protože to byl Bůh, který mu řekl, aby kandidoval. Nakonec, když se modlil, mu Bůh řekl, že Boží cesty nejsou cesty lidské. Když se bavil s jedním bratrem, tak se Romana zeptal: „Kdybys nekandidoval, navštívil bys všechna města a vesnice v Sarnském okrese (183 měst a vesnic) a v každém na začátku a konci města se modlil, vyznával hříchy toho města, vyprošoval Boží požehnání a navštívil každý dům a mluvil s lidmi o Bohu a dal každému brožurku, kde je tvé vyznání a modlitba za Ukrajinu?“ Roman odpověděl, že určitě ne. A bratr mu odpověděl, možná si tě Bůh k tomuto záměru použil.

Někdy to, co nám Bůh řekne, vypadá nesmyslně anebo nejasně, ale jsem rád, že Roman byl poslušný a šel, navštívil všechny domy, do kterých přinesl Boží světlo a pokoj, mohl se modlit a vyprošovat pro každou obec Boží požehnání. Věřím, že Bůh časem Romanovi dá odpověď.

Nové děti v domově

Otčij dom-2V kyjevském dětském domově Otčij dom přibyly nové děti a jedna nová rodina. Do rodiny sestry Světy přišla desetiletá Janička, velmi milá dívenka, trošku zakřiknutá, ale po pár návštěvách jsme se skamarádili. Dokonce za mnou přišla, abychom šli spolu sáňkovat, to ale netrvalo dlouho, protože nebyl žádný kopec, tak jsem dělal tažného velmi unaveného koně, Ale to jsme brzy zabalili a šli si dát horký čaj. V této rodině žije i 14letá Lila, která se chystá na adopci do Čech. Mluví docela dobře česky, a když si povídáme, tak zásadně česky a je zajímavé, jak se ostatní děti ptají, o čem si povídáme a snaží se po nás opakovat. Do této rodiny přišel i Arťom, 13letý chlapec, který zatím hledá v novém prostředí své místo. I do centra přišly nové děti a i s nimi jsem trávil čas povídáním. Z jedné strany je to smutné vidět nové a nové děti v dětském domově, ať už byly odebrány rodičům, když doma byly nejrůzněji trestány a zneužívány, nebo se jich rodiče zřekli, a z druhé strany jsem rád, že přišly do našeho domova a mohly vejít do mého srdce.

Zrovna včera mi napsala jedna dívenka, která před pěti roky z domova utekla a začala žít s nějakým klukem, kterého si vzala a má s ním syna, a pomalu nikdo nevěděl, kde a jak dneska žije. S Valou a jejím bratrem Víťou jsem se hodně kamarádil, a pak najednou se jednoho dne nevrátili do dětského domova. Všichni je hledali a druhý den dostali zprávu, že se již nevrátí, že bydlí někde v Kyjevě u nějakých příbuzných.

Učitel matematiky a ukrajinštiny

TlumačV dětském domově v Tlumači žije dnes 27 dětí, jsou tam samá zlatíčka, a čím mladší, tím více si vyžadují vaši pozornost a lásku. Celé dopoledne jsem si s malyši, jak malým dětem říkáme, hrál, stavěl z kostek komíny a ony je shazovaly, pak po mě házely plyšáky, říkaly mi básničky a zpívaly písničky. Chodil jsem s nimi na oběd a dával je spát. Pak přišli malí školáci (a po obědě si děti dělají úkoly), přišli za mnou, jestli bych jim nepomohl s matematikou. Sčítání, odčítání a násobení mi vždy šlo, tak jsem se do toho s radostí pustil, ale pak školáci chtěli, abych jim pomohl s ukrajinštinou, tak to bylo docela zajímavé. Už jsem je učil zeměpis, biologii, historii, ale ne ukrajinštinu, ale nakonec jsme to zvládli a sestry vychovatelky byly nadšené. Večer, když jsem si s Dankou psal přes skype, tak jsem jí říkal, že mě děti ten den zamučily, ale krásně zamučily.

V tomto domově jsou nádherné Boží děti, které si vytrpěly mnohé hrozné chvilky u svých rodičů, a o to více se jim snažíme předat Boží lásku a zahojit jejich bolavá a zjizvená srdíčka.

Romčata v Pětichatkách

PětichatkyKdyž jsem plánoval tuto cestu s Pavlem Golubem, první jeho otázka byla, jestli pojedeme za našimi milými Romy do Pětichatek. Odpovídám Pavlovi, že si to ani nijak jinak nedovedu představit. Sbor Pavla Goluba udělal sbírku oblečení, my jeli koupit ovoce a vyrazili spolu dalšími dvěma bratry do Pětichatek. Poprvé bylo na shromáždění jen 12 dětí, které v zimě asi -5st byly velmi špatně oblečené, dokonce některé děti měly na nohách gumové cukle a všechny kašlaly, ale na jejich tvářích bylo vidět úsměv a radost, že jsme za nimi znovu přijeli. Nevím, v čem tyto děti žijí, jestli mají doma teplo, kde a na čem spí a co každý den jí, ale vím, že Bůh je má stále před svýma očima, že každého zná po jméně a nás si používá, abychom byli pro ně požehnáním.

Tento výjezd byl díky Pánu i vašim modlitbám velmi dobrý. Pán mě ochránil od nemocí a věřím, že jsem byl požehnáním pro mnohé a oni byli požehnáním pro mě. Byl jsem na mládežnické konferenci, kde kázal bratr Gennadiy, sloužil jsem na domácích skupinkách, kázal jsem v šesti sborech, byl na několika modlitebních setkáních a za hodně lidí se modlil.

Bůh vám žehnej,

Vašek Bednář

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s