Pomoc na Ukrajinu přichází v pravý čas.

Posted: 15/04/2011 in Dětské domovy, Ukrajina
Tagy:, , , , , ,

Pomoc pro Anželu.

Pár dní před mým únorovým odjezdem na Ukrajinu jsem dostal zprávu, že 13letá Anžela, která žije v dětském domově Otčij dom v Kyjevě, potřebuje naši pomoc. Do domova přišla v červnu 2008. Dívce byl diagnostikován nanismus (trpasličí vzrůst) – tělo neprodukuje potřebné množství růstového hormonu. V 10 letech Anžela vypadala na 7 letou dívku, měřila jen 115 cm. Od svého příchodu do dětského domova Anžela prodělala několik hormonálních léčebných kúr. Za 2 roky Anžela vyrostla o 14 cm a nyní měří 129 cm. Její léčba je velmi nákladná. Pětkrát týdně si píchá růstový hormon Saizen. Měsíčně Anžela potřebuje 1000 Euro, Otčij dom nemá na nákup injekcí pravidelné sponzory a sponzoři se hledají velmi těžko. Dva dny před odjezdem jsem oslovil pár lidí, kteří se k Anželi neobrátili zády a na její léčení přispěli, a tak na konci mého pobytu v Otčím domě jim Nehemie poslala 2 000 USD. Tímto bych Vám chtěl poděkovat za nezištnou pomoc. I nadále Nehemie sbírá prostředky na léčení Anžely, pokud se Pán dotkl Vašeho srdce, kontaktujte prosím kancelář Nehemie.

Dětský domov rodinného typu v Radomyšli

V létě to budou dva roky, co se pod dětským domovem Otčj dom otevřel domov rodinného typu v Radomyšli v Žitomirské oblasti. Adoptivní rodiče Saša s Irou pracovali dva roky jako rodiče – vychovatelé v Otčím domě, kde se starali a vychovávali kromě svých dvou dětí dalších 6 dětí. Po prvním roce své služby v domově prožili, že chtějí adoptovat další děti. Po různých kurzech ohledně výchovy adoptivních dětí byli rodiče zaregistrováni jako vhodní kandidáti na adopci dětí. Otčij dom zakoupil dům v Radomyšli, který se opravil a v červenci 2009 se Saša s Irou spolu s dětmi do domova přestěhovali.

Hned po mém příjezdu do Kyjeva jsem v sobotu ráno jel s Romanem Kornyjkem a sestrou Wilmou z holandské misie poprvé navštívit rodinu v Radomyšli. Po dvou hodinách cesty jsme zastavili před velkým domem. Ve dveřích nás již vítala spousta dětí a rovněž i další hosté, mezi kterými byl i můj dlouholetý známý, anglický misionář David Farndale.

Děti nám ukázaly celý dům, kde kdo bydlí a kde spí, rovněž nám zahrály na akordeon. Děti spolu s babičkou Mášou (což je Irina maminka), která se svým mužem Sergejem nedávno adoptovala Erika a vychovávají v Otčím domě dalších 7 dětí, napekly a připravily pro nás pohoštění.

V rodině Saši a Iry jsme strávili dvě nádherné hodiny, velmi jsme se s dětmi nasmáli, popovídali si a nakonec vyprosili u Pána Boha Jeho požehnání a ochranu pro celý jejich dům.

Roman Kornyjko byl vyhlášen mužem roku

Roman Kornyjko byl na Ukrajině vyhlášen mužem roku v křesťanském světě za rok 2010. Před koncem loňského roku biskupové a pastoři různých církví a denominací a rovněž ředitelé křesťanských organizací navrhují kandidáty, kdo se má stát osobností roku. Bylo navrženo asi 20 kandidátů a následně navrhovatelé hlasují. Roman Kornyjko, ředitel dětského domova Otčij dom, s velkou převahou zvítězil a od druhého místa ho dělilo 35 hlasů. Roman toto ocenění získal za službu bezprizorním dětem. Roman po ocenění řekl: „Děkuji Bohu, že mě uznal za hodného řešit problém sirotků a dětí žijících na ulici.“

Návštěva v Pětichatkách

V poslední době se u mě stalo již tradicí, že při každé mé návštěvě v Krivém Rogu nebo Apostolovu jezdím za dětmi do romského sboru Sulamita v Pětichatkách. S pastorem sboru Igorem jsme se domluvili na termínu naší návštěvy a spolu s pastorem Pavlem Golubem jsme v jeho sboru uspořádali sbírku oblečení pro chudé v Pětichatkách. Teplým oblečením jsme zaplnili polovinu dodávky, po cestě jsme se zastavili v obchodě, kde jsme nakoupili ovoce pro děti, které navštěvují místní sbor. Pastor Igor v neděli avizoval, že v úterý k nim do sboru přijede bratr, který vozí banány. Díky Bohu jsem děti, díky vaší štědrosti, nezklamal.

Děti se na nás velmi těšily. Celou dobu venku v tom mrazu na náš příjezd čekaly. Když za oknem našeho vozu viděly banány, jejich radost se znásobila. Po více jak dvouhodinovém shromáždění a následném focení se děti vrhly na sladkosti. To bylo radosti v jejich očích, jen mě mrzí, že jsem se za tu dobu ještě nic nenaučil v jejich jazyce, sice písně s nimi zpívám, ale vůbec jim nerozumím.

Ještě jedna věc mi leží na srdci. Dům, kde se církev schází, dříve sloužil k výrobě drog, potřebuje opravit. Dům totiž nemá betonovou podlahu a linoleum leží na dokonale uhlazené hlíně a ta následkem velkého počtu lidí se začala různě propadat. Další věc, kterou je potřeba vyměnit, jsou jejich neotevírající se okna, sice nejsou zničená, ale přes shromáždění a hlavně v létě se tam nedá dýchat. Modlíme se, aby Pán sboru pomohl a poslal peníze na opravu modlitebny.

Bůh uzdravil ženu v Apostolovu

Ředitelku státního dětského domova v Apostolovu trápila dlouhou dobu vážná nemoc. Jedna sestra ze sboru od Pavla Goluba se o této nemoci dověděla a řekla paní ředitelce, aby v neděli přišla na shromáždění, že ji Bůh uzdraví. Jednu lednovou neděli, kdy jí bylo velmi špatně, ji její nevěřící manžel vzal do auta a odvezl na shromáždění. V průběhu kázání pastora se jí Pán dotkl a cele ji uzdravil. Na výzvu k přijetí Pána však nereagovala a nikomu o svém uzdravení neřekla, až doma to řekla svému muži. Po nějaké době však znovu onemocněla a manžel jí řekl, že je třeba jít do církve, že Bůh ji tam uzdraví. Znovu jeli v neděli na shromáždění a znovu ji Pán v průběhu kázání uzdravil, a na výzvu tentokrát reagoval její manžel a odevzdal svůj život Ježíši. Na další neděli otec vzal do církve svou 14 letou dceru. Tu neděli jsem u Pavla Goluba ve sboru kázal o moci kříže a tato dívenka reagovala na výzvu a vydala svůj život Bohu. A co paní ředitelka? Nevím, ale věřím, že Pán má s ní svůj plán.

Chtěl bych poděkovat Bohu za Jeho dobrotivou ruku, která byla po celou dobu tohoto misijního výjezdu se mnou, že ochránil mě a mou rodinu, která zůstala doma. Strávil jsem na Ukrajině 19 nádherných a požehnaných dní.

Bůh Vám žehnej

Vašek Bednář

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s