UKRAJINA – BOHEM POŽEHNANÁ ZEM.

Posted: 11/12/2010 in Dětské domovy, Ukrajina
Tagy:, ,

Už jsou to znova dva měsíce a pomalu se balím k odjezdu na 19 denní misijní výjezd na Ukrajinu. Již rok využíváme služeb letecké společnosti Wizz air, se kterou pravidelně létáme z Katovic do Kyjeva. Letenky jsem kupoval již na konci srpna, protože čím později je kupujete, tím jsou dražší. Takže zpáteční letenka i s 30 kg kufrem mě stála 2.200Kč, za zpáteční jízdenku v autobuse jsem platil 3.200 Kč, a kromě toho – autobusem jsem jel do Kyjeva pomalu 24 hodin, letecky jsem za 6 hodin v Otčím domě v Kyjevě. Ještě jednou díky Bohu za tuto leteckou společnost.

V dětském domově v Tlumači

Když jsme byli v září na konferenci ve sboru Spasení v Kyjevě, začal jsem konkrétněji plánovat svůj misijní výjezd. Pokaždé mám dostatek nabídek, kde a v jakém sboru sloužit, ale potřebuji to sladit tak, abych se nemusel hodně dlouze přemisťovat vlakem z jedné části Ukrajiny na druhou. Nad celým plánem dlouho sedím a přemýšlím, kombinuji, jak je nejlepší jet z jednoho dětského domova do druhého. Jakmile to trochu naplánuji, pak musím všude zavolat a zjistit, jestli ředitelé domovů, pastoři církví v tu dobu budou doma a jestli můžu přijet. To znamená zavolat všem, utvrdit se, jestli se náhodou něco nezměnilo a připomenout jim, aby mi na určité datum koupili jízdenku na vlak, abych se v pohodě mohl přemístit zase dále. Na Ukrajině dost dobře nejde kupovat jízdenky na vlak v den odjezdu, protože většina vlaků je již delší dobu vyprodaných, nebo jsou volná místa vedle záchodů nebo místa ve třetích třídách.

Kromě toho je třeba vyřídit sponzorování dětí v dětských domovech v Kyjevě a Tlumači, a podporu Pavla Goluba. Je třeba vyměnit peníze, nakoupit dárky, sladkosti, kávy atd. pro rodiny, kde budu ubytovaný.

V rómském sboru v Pětichatkách

Takže v pondělí v noci přiletím do Kyjeva, kde na mě bude někdo čekat, aby mě odvezl do Otčího domu. V úterý budu v domově s dětmi, večer budu sloužit ve sboru Spasení v Petrivském. Ve středu v noci pojedu vlakem do domova v Tlumači, pojedu navštívit pastora Míšu do Kolomyje a v sobotu v noci pojedu zpět do Kyjeva, abych v neděli kázal ve sboru Spasení ve Vasylkove. V úterý přijedu do Krivého Rogu a odpoledne pojedeme do rómského sboru v Pětichatkách, ve středu budu sloužit ve sboru u Kosti Melnika a ve čtvrtek ve sboru u Pavla Goluba v Apostolovu, kde budu až do pondělí. V Apostolovu poslední listopadový víkend oslavují 10 let sboru Svoboda, kde bych měl taky sloužit slovem.

V pondělí v noci se přesunu zpět do Otčího domu, kde v poklidném tempu budu mít čas na děti, rodiče a pracovníky doma a 3. prosince, jestli Pán dá milost, poletím zpět domů, do náruče mé milované.

Takže to je jen v krátkosti moje příprava a služba na Ukrajině.

Chtěl bych vám všem poděkovat za vaši podporu služby, kterou pro Pána dělám.

Bůh vám žehnej,

Vašek Bednář

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s