17 LET CÍRKVE SPASENÍ.

Posted: 14/11/2010 in Ukrajina
Tagy:, , , ,

dy poslední víkend v září pořádá sbor Spasení ve Vyšneve výročí sboru. Nevím, od kterého roku dělají konference, ale poprvé na slavnosti jsem byl na desetiletí, kdy slavnostně otevírali modlitebnu pro 1800 lidí a již při otevření měli 2000 členů.

I letos jsme byli církví i dětským domovem Otchiy dom pozváni na tuto slavnost. Loni byl se mnou a mojí Dankou Pavel Bubík a letos na konferenci kromě mne, mé drahé polovičky a mladšího synátora Vaška jel i náš pastor Petr Špok.

Ve středu v noci nás na letišti již čekal Roman Kornyjko (posílá vám srdečné pozdravy), u kterého jsme byli po celou dobu ubytováni. Po vyspání jsme se jeli podívat do dětského domova Otchiy dom, kde jsme mohli navštívit pár rodin a u dobrého čaje si popovídat s rodiči a dětmi.

Pátek dopoledne jsme rovněž strávili v domově a odpoledne se chystali na slavnostní zahájení konference. Vše bylo připraveno do posledního detailu a všichni očekávali sedmou hodinu, kdy konference začne. Začala přesně v 19.00 hymnou o krvi Ježíše Krista. „Víš, že krev Krista se za tebe prolila, krev Krista ochrání můj život! Krev Krista obmývá od hříchu, moc, která nás ochrání – krev Krista…“ Do hlavního sálu začali vcházet pastoři místního sboru, v rukou drželi chléb a víno pro Večeři Páně. Po slavnostní Večeři se sdílel starší pastor sboru Spasení Filip Savočka se slovem z Izajáše 53,1 – Kdo uvěří naší zprávě? Nad kým se zjeví paže Hospodinova?

V sobotu za zvuku chvály „Není nikdo jako Ty, Ty jsi vznešený král“ začal druhý den konference. Dopoledne kázal pastor církve Vítězství Henri Madava na téma: Jak vybudovat silnou církev.

Po dobrém obědě konference pokračovala pozdravy pastorů z různých církví, mj. promluvila manželka pastora církve Emmanuil  Taťána Vozňuk a taky vystoupil i náš pastor Petr Špok, který se sdílel z knihy Efezským ze 4. kapitoly: „A toto jsou jeho dary: jedny povolal za apoštoly, jiné za proroky, jiné za zvěstovatele evangelia, jiné za pastýře a učitele, aby své vyvolené dokonale připravil k dílu služby – k budování Kristova těla, až bychom všichni dosáhli jednoty víry a poznání Syna Božího, a tak dorostli zralého lidství, měřeno mírou Kristovy plnosti.“ Po pozdravech přišlo na řadu předávání čestných poděkování za věrnost ve službě a taky byly předány řády třetího stupně. Tímto i mně, mé rodině, našemu sboru i Nehemii bylo předáno toto vyznamenání za dlouholetou misionářskou službu na Ukrajině.

Sobotní večer zakončil slavnostní koncert u příležitosti vydání nového CD. Na koncertě zazněly všechny písně, které vyšly na disku. Po poslední písni pastor Filip Savočka pozval dopředu všechny lidi, kteří mají touhu se setkat s Kristem. Ten večer se mohlo obrátit okolo padesáti lidí. Koncert byl zakončen slavnostním ohňostrojem.

Toto nedělní ráno byla modlitebna plná již 20 minut před začátkem shromáždění a další lidé přicházeli a přicházeli. V hlavním sále i v malém sále, kam se kázání živě přenáší, bylo k prasknutí. Lidé byli namačkáni na sebe, další seděli na zemi před kazatelnou, jiní v uličkách a ostatní stáli, kde se dalo (tak moc lidí jsem v tomto sále ještě neviděl). Evangelizační bohoslužba začala písní „Věřím“ a poté se pastor Filip obrátil k přítomným: „Nebeský Otec dal svého Syna, Ježíš umíral na Golgotě sám. Nikdo při něm nestál. To bylo potřebné proto, abychom někdy pochopili, jak veliká je Boží láska k nám. Nikdo nás nemiluje tak, jak náš Nebeský Otec.“

Poté začal sloužit pastor sboru Obnovení Vladimír Munťan z Dněpropetrovska. Pastor Vladimír se začal modlit za osvobození lidí od démonů a rovněž za jejich uzdravení. Projevy na sebe nenechaly dlouho čekat a lidé, kteří byli svázaní, byli vysvobozeni a mnoho lidí přijalo uzdravení. Vedle nás seděla stará babička, která velmi pomalu o berlích přišla do sálu, pak se za ni pastor modlil a babička začala docela čiperně chodit bez berlí. Po modlitbách se pastor Vladimír sdílel o našem důležitém osobním vztahu s Bohem. Na závěr pastor Vladimír pozval lidi k osobnímu setkání s Kristem a odpuštění hříchů. Na tuto výzvu reagovalo 170 lidí, kteří odevzdali svůj život Ježíši. To bylo zatím nejvíce lidí, kteří se na nedělním shromáždění obrátili ke Kristu.

Odpoledne jsme se rozloučili s našimi hostiteli Kornyjkovými a spěchali na náš odpolední let. Domů jsme přijeli plní dojmů z velmi dobré konference.

Tímto vám všem chci poděkovat za vaše modlitby a vaši podporu.

Bůh vám žehnej

Václav Bednář

Další fotografie z konference ZDE

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s