Letní misijní výjezd na Ukrajinu 2010.

Posted: 11/11/2010 in Dětské domovy, Letní misijní výjezdy, Ukrajina
Tagy:, , , , ,

Na letošní letní misijní výjezd se přihlásilo 16 lidí. Týmy jely sloužit do 2-3 dětských domovů a jeden tým „mužský“ jel sloužit mezi 80 dětí na křesťanský tábor v Petrově, který pořádal sbor Svoboda v Apostolovu.
Již delší dobu bylo v mém srdci, abychom mohli uspořádat výjezd do Apostolova.

Letos tato myšlenka dozrála, a tak jsme spolu s ostravským sborem vyslali 4 bratry bohatýry pod vedením Tomáše Kolaříka, kteří si připravili spoustu her, vyučování a jiných věcí pro osmdesát křesťanských/nekřesťanských dětí. Týden tvrdě pracovali a předávali Boží lásku dětem a podle tajných zdrojů z Apostolova si naši vedli velmi dobře a zdatně a byli příkladem v Boží milosti a pokoře. Všichni místní si přejí, aby příští rok přijeli znovu.
Druhý tým (pět sester) jel jako každý rok (autobusem) do dětského domova ve Vinnici. Letniční sbor ve Vinnici provozuje 3 dětské domovy a naše děvčata jela sloužit nejmenším dětem do domova ve vesnici Pirogovo. Děti se na naše návštěvy velmi těší, protože mnoho návštěv do tohoto domova jen přijede, vyfotí děti a hned odjede, ale naše děvčata již několik let jezdí na 14 dní nejen hrát si s dětmi, ale i pracovat nebo pást krávy, a to vše dělají spolu s dětmi.
Třetí tým s námi letos letěl do Kyjeva, odkud jel vlakem do dětského domova Piligrim v Mariupolu a pak na pár dní přijel za námi posloužit dětem do dětského domova Otčij dom v Kyjevě. Do domova v Mariupolu jezdíme pravidelně již několik let. I zdejší děti se na náš tým celý rok těší, jaké nové hry s nimi budou hrát a co nového budou vyrábět. Letos poprvé navštívili i rodinu v Červeném, která adoptovala ke svým dvěma zdravým dětem šest HIV pozitivních dětí.
Když jsme s Dankou a mariupolským týmem přistáli v Kyjevě, hned nás ovanul teplý vzduch. S vedrem jsme se potýkali celých 14 dní, kdy teploměr přes den neklesl pod 30 stupňů. Naší službou bylo povzbudit děti, rodiče, pracovníky dětského domova a místní církev Spasení. Na jednom shromáždění jsme se modlili za naši bývalou kuchařku, sestru Ljudu, která dlouhá léta vařila našim dětem – měla rakovinu v posledním stádiu a lékaři jí už nedávali žádnou naději.
Ale církev se s tímto verdiktem nespokojila a začala za Ljudu volat k Bohu – a Pán, který je naší nadějí, se nad ní smiloval, dotkl se jí a uzdravil ji. Byli jsme zrovna u toho, když její manžel volal tento výsledek Romanu Kornyjkovi. Pán je dobrý a slyší naše modlitby.
Druhý týden jsme jeli sloužit do Apostolova. Pokud jsme si mysleli, že v Kyjevě bylo vedro, tak v Apostolovu bylo celý týden nad 40 stupňů. Pavel Golub pro nás připravil pestrý program. Kromě služby v místním
sboru jsme jeden večer posloužili mladým lidem na křesťanském táboře v Petrově a setkali jsme se tam i s mládežníky, kteří byli s naším týmem a velmi nám za jeho službu děkovali.
Druhý den brzy ráno jsme se s Dankou a Pavlem Golubem jeli zaradovat do romského sboru Sulamita v Pětichatkách. Tak jak jsme vám kdysi psali, tento sbor je z naší návštěvy vždy velmi nadšený. Nejdříve jsme slyšeli několik romských a ruských chval a pak jsme se dva bratři, já a pastor Igor podělili s biblickým slovem. Zjistil jsem, že jsme prakticky sloužili všichni, kdo umíme číst, navíc děti umí recitovat spousty veršů zpaměti. Po shromáždění jsme díky štědrému daru jednoho našeho sboru předali dětem dárky, ovoce a čokoládové dobroty, které se nám v tom teple trochu rozpustily. Děti i dospělí se s námi velmi srdečně rozloučili a my se v parnu bez klimatizace vydali na zpáteční dvouhodinovou jízdu do Apostolova.
Z Apostolova jsme se vraceli zpět do dětského domova v Kyjevě, kam za námi přijel tým z Mariupolu a mohli jsme si ještě pár dnů pohrát s dětmi.
Tímto bych chtěl ještě jednou všem našim misionářům poděkovat za jejich úsilí, trpělivost a lásku, kterou předali dětem jak v dětských domovech, tak i na táboře v Petrově. Děkuji i těm, kteří se za nás celou dobu modlili a modlí a finančně nám pomohli s pokrytím všech výdajů. Bůh vám všem v hojnosti požehnej.

Václav Bednář

fotografie z letního misijního výjezdu ZDE

Práci na Ukrajině můžete podpořit skrze projekt Podpora dětských domovů a práce na ulici s dětmi – Ukrajina, číslo účtu N.f.Nehemia 100 113 352/0300, variabilní symbol 1220.

Práci Vaška Bednáře můžete podpořit na číslo účtu N.f.Nehemia 100 113 352/0300, variabilní symbol 2500.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s