V Rusku je nejvyšší počet sebevražd mladých lidí na světě.

Posted: 16/09/2010 in Rusko
Tagy:,

Umrtí ruských teenagerů je čtyřikrát vyšší než ve většině evropských zemí. Tyto údaje jsou obsaženy v průzkumu „Úmrtnost dospívajících v Ruské federaci“, který byl připraven s podporou z Fondu UNICEF. V Rusku – je nejvyšší počet sebevražd mladých lidí na světě.

V Rusku je průměrný počet sebevražd mezi dospívající populací třikrát více, než je celosvětový průměr. A tyto hrozné údaje nezahrnují případy pokusů o sebevraždu. Studium problému sebevražd u mladých lidí ukazuje, že mladí lidé často trpí depresemi, vysokou hladinou úzkostí a agresí. Pokud se ve vyspělých západních zemích s depresí potýká pouze 5% dospívajících, v Rusku je to asi 20%. Nad sebevraždou přemýšlí 45% ruských dívek a 27% chlapců.

Pro teenagera je hlavní důvod pro sebevraždu rozpor s rodiči, nepochopení, a co je nejdůležitější, nepřijetí ze strany vrstevníků, nenaplněné lásky a deprese. Pro mladé lidi je charakteristický perfekcionismus, nadměrné zvyšování nároků, jak k sobě tak k okolnímu světu. A když se srazí se situací, která je nad jejich síly, při absenci řádné podpory vidí jediný způsob, a to sebevraždu.

Odborníci poznamenali, že mnozí z těch, kdo se pokusí o sebevraždu, nechtějí zemřít. Prostě ztratili schopnost kontaktu s vnějším světem. Někteří ze sebevrahů chtějí, aby je někdo našel před tím, než zemřou.

Zdroj: http://www.cef.ru/

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s